csendepl

Tipy na výlet

Pohádková vesnička Podlesíčko

Pohádková vesnička se nachází za hotelem Podlesí. Za doprovodu pohádkové bytosti je možné si vesničku projít a prohlédnout.

Odkazy


Šikland

V areálu se nachází hned několik atrakcí pro děti i dospělé. Mezi ně patří například Šiklův Mlýn - westernové městečko, Fotopark Krokodýl, Strašidelný zámek Draxmoor, Military off-road areál a spousta dalších. V Šiklandu si užijete spoustu zábavy na jednom místě...

Odkazy


Salón expres vagón v Polničce

Velmi oblíbená letní osvěžovna.. Jedná se o dětský zábavní areál s občerstvením. Zatímco Vy si můžete užívat vychlazené pivečko či limonády, děti mohou využít kolotočů, houpaček, lanové skluzavky či možnosti projížďky vláčkem po 400 metrové dráze.

Odkazy


Horácké muzeum v Novém Městě

Posaďte se do starobylých školních lavic, zhoupněte se na koníkovi, zahrajte si maňáskové divadlo nebo si přijďte prohlédnout historické lyže. 

Odkazy


Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Relaxační centrum ve Žďáře nad Sázavou nabízí plavecký 25 metrový bazén ( 5 plaveckých drah), 3 dětské bazénky s vodním hřibem a vodní skluzavkou, cvičný bazén, relaxační zábavný bazén s proudovým kanálem, lezeckou stěnou, masážními lavicemi, masážními lehátky a tobogán.

Dále mohou návštěvníci využít wellness se 3 saunami (parní aroma sauna a dvě suché sauny), solnou jeskyni a občerstvení.

Odkazy


Rekreační areál Pilák

Rekreační areál je zasazen do krásného přírodního prostředí ohraničeného lesem chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v srdci Českomoravské vysočiny a poskytuje návštěvníkům všech věkových kategorií nepřeberné množství sportovních a rekreačních aktivit.

Odkazy


Soubor lidových staveb Vysočina

Největší sbírka lidového stavitelství v Čechách, atmosféru starých časů zažijete na Veselém Kopci, v hlineckém Betlému a ve Svobodných Hamrech.

Odkazy


Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory Vás provede malebnými kouty západní části města Žďáru nad Sázavou. Stezka je rozdělena na dva vycházkové okruhy.

Vycházkový okruh A je dlouhý 2,1 km a vede kolem Bránského rybníka. Na břehu rybníka jsou umístěny odpočinková místa. Na trase můžete vidět stavby významného českého architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla - Hospodářský dvůr Lyra a Dolní hřbitov.

Vycházkový okruh B je dlouhý 2,6 km a vede kolem rybníku Konvent a zámku Kinských přírodní rezervací "Louky u Černého lesa". Cestou narazíte na odpočinková místa na molech rybníka a na tabule seznamující se vzácnou faunou a florou. Na této trase navíc zahlédnete netradiční výhledy na zámeik a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.


Přírodní rezervace Ranská jezírka

Soustava lesních jezírek je ukryta hluboko v lesích rezervace Ransko. Jezírka jsou vlastně původně zatopené prohlubně vedle starých zarostlých hald železných limonitových rud po dřívější těžbě.

Odkazy


Modelové království

Ve Žďárském Domu kultury si můžete prohlédnout zmenšený model železnice regionu. Zajímavou podívanou není jen sedm metrů dlouhé žďárské nádraží, ale i kulturní památky v okolí.


Za plastikami Michala Olšiaka

Michal Olšiak se narodil v roce 1978 ve Žďáře nad Sázavou. Po vystudování místního gymnázia se střídavě věnuje malířství, sochařství a cestování. Má již za sebou přes 10 samostatných výstav. Většina obrazů je malovaná olejem, nebo kombinovanou technikou. Jeho plastiky jsou v Česku, v Německu a v Itálii. Účastnil se také několika mezinárodních mistrovství v sochání z písku, kde se umístil na předních místech. V poslední době, co se soch týče, se věnuje více monumentálním plastikám z betonu a pískovce, jež začleňuje do krajiny.

OdkazyPro firmy a spolky

  • Firemní věčírky
  • Školení a semináře
  • Teambuildingové akce
  • Rekondiční pobyty

Pro rodiny

  • Rodinná atmosféra
  • Společenské hry
  • Ping pong
  • Turistika a cykloturistika

Vybavenost

Hotel Tálský mlýn, Zámek 18, 591 02 Žďár nad Sázavou 2

Rezervace - tel: +420 778 706 003, recepce@talskymlyn.cz

Created 2021 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.